Tydzień ekologiczny.

• 2024-04-23 15:31:25
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

XX jubileuszowa edycja  „Tygodnia Ekologicznego” dla klas 0-III  odbyła się w dniach 15.04-19.04.2024r. w Sali kinowej Centrum Kultury w Gniewinie. Przedsięwzięcie organizują panie Magda Ladach i Jolanta Foks-Styn.

Tydzień ekologiczny.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać prelekcji pana Tomasza Turulskiego z Nadleśnictwa Wejherowo. Dzieci dowiedziały się, jak szanować otaczającą nas przyrodę, szczególnie naszych małych i tych większych przyjaciół żyjących w środowisku leśnym.

Wtorek skupiał się na zagadnieniach związanych z tym, jak żyć zdrowo.
W tajniki zdrowego - aktywnego stylu życia wprowadziła uczestników pani Joanna Szewczyk, która mówiła o motywacji do działania i przekonywała o tym, że warto zmieniać swoje złe nawyki.

Pan Przemysław Dąbrowski zwrócił m.in. uwagę na to, jakie produkty powinny znaleźć się na naszych talerzach, jak ważna jest dla naszego organizmu woda. Przedstawił swoje osiągnięcia sportowe udowadniając, że ciężką pracą można zdobyć tytuły mistrzowskie.

W środę pan Dariusz Rohde z Gniewińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego przeprowadził interesujące warsztaty dotyczące obiegu wody
w przyrodzie. Za pomocą doświadczeń, które skupiły uwagę uczniów, zaprezentował etapy odzyskiwania czystej wody.

Tematem dnia w czwartek były zagrożenia cywilizacyjne, które przybliżyła zebranym nauczycielka pani Grażyna Budnik. Uczestnicy mogli zobaczyć efektowne doświadczenia chemiczne (np. z suchym lodem), które spotkały się z dużym aplauzem publiczności.

W finałowym dniu odbył się to konkurs podsumowujący. Reprezentanci poszczególnych klas odpowiadali na pytania związane z wiedzą, jaką uzyskali podczas Tygodnia ekologicznego. Eliminacje miały też za zadanie utrwalić zdobyte wiadomości. Najlepsza okazała się klasa: 2b (wych. Alicja Maciejewska), wicemistrzami została klasa 3b (wych. Magda Ladach). Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2a (wych Maja Wittbrodt).

Te dni pokazały, że najmłodsi uczniowie żywo zainteresowani są tematyką ekologiczną, szczególnie pokazaną w formie warsztatów i doświadczeń.

Tydzień ekologiczny. zdjecie 0 Tydzień ekologiczny. zdjecie 1 Tydzień ekologiczny. zdjecie 2 Tydzień ekologiczny. zdjecie 3 Tydzień ekologiczny. zdjecie 4 Tydzień ekologiczny. zdjecie 5 Tydzień ekologiczny. zdjecie 6 Tydzień ekologiczny. zdjecie 7 Tydzień ekologiczny. zdjecie 8 Tydzień ekologiczny. zdjecie 9 Tydzień ekologiczny. zdjecie 10 Tydzień ekologiczny. zdjecie 11 Tydzień ekologiczny. zdjecie 12 Tydzień ekologiczny. zdjecie 13 Tydzień ekologiczny. zdjecie 14 Tydzień ekologiczny. zdjecie 15 Tydzień ekologiczny. zdjecie 16 Tydzień ekologiczny. zdjecie 17 Tydzień ekologiczny. zdjecie 18 Tydzień ekologiczny. zdjecie 19 Tydzień ekologiczny. zdjecie 20